Notícies

18/06/2021
Gala Final de l'entrega dels Premis Taller Còmic pels Drets Humans i la Ciutadania Global 
Gala dels premis del taller de còmicVeure imatge de Gala Final de l'entrega dels Premis Taller Còmic pels Drets Humans i la Ciutadania Global  (nova finestra)
L'auditori Barradas ha acollit la Gala Final de l'entrega dels premis del concurs Taller de còmic pels Drets Humans i la Ciutadania Global.
A l'acte presentat per l'humorista i youtuber Raúl Alcaraz han acudit els nens guanyadors acompanyats dels seus professors, i en línia, des de les seves respectives escoles, han pogut seguir l'acte tots els nens participants, per les restriccions a què obliga la pandèmia de la COVID. 
Els premis els han recollit els nens de les mans de Maria Angeles Sariñena Hidalgo, tinenta d'alcaldia de l'àrea de Participació i Relacions Ciutadanes, de la doctora Montserrat Puig Llobet, vicerectora d'igualtat i Gènere, Marga Barceló Fontanals, cap de l'oficina de Cooperació de Relacions Internacionals de la Diputació de Barcelona, Xavi López Arnabat, director de la Fundació Solidaritat UB, Nicolás Cortés Rojano, director del Programa de Cooperació i Solidaritat de l'àrea de Participació i Relacions Ciutadanes, Antoni Guiral Conti, historiador, editor i guionista de còmic, José Miguel Álvarez Benítez, autor de còmic i il·lustrador, Fernando Acosta Ramos, sociòleg i expert en Drets Humans.
Els premis i els nens guanyadors han estat:
EL PRIMER PREMI:
Escola Menendez Pidal: Analis Pérez de León i Amir Toumi Anouan
1a. MENCIÓ ESPECIAL DEL JURAT:
Escola La Carpa: Selva Sánchez-Paniagua Moro i Aitor Martínez González
2a. MENCIÓ ESPECIAL DEL JURAT:
Escola Pau Vila: Keven Crist Idemdia, Nadia El Amri i Nadin Sarghini
3a. MENCIÓ ESPECIAL DEL JURAT:
Escola Paco Candel: Lucía Gorris Olivares i Ander Anisa Lopena
ACCÈSSITS:
Escola Balaguer: Fiorella Amarilla Barrios i Valentina Toapanta
Escola Santa Marta: Ran Ji i Freddy Cedeño Vargas
Escola Folch i Torres: Divine Amos i Malak Benainnass
Institut Escola Gornal: Zúa Armijo Herrera i Jujama Jagana Camara
Escola Paco Candel: Manina Béjar Flores i Carla Verdugo Iglesias
Escola Menéndez Pidal: Ariadna A. Matute Dagas i Valeri Pita Cortez
Escola Busquets i Punset: Lara García Melón i Lucía Meza Cobos
Escola Canigó: Abril Sánchez Cabello i Jana Peidró Patón
Escola Ramon Muntaner: Javier Díaz Llamas i Pol Llamas Gómez
Escola Pablo Neruda: Tony Pérez Corral i Axel Figueroa Ortega
Escola La Carpa: Ainara Sáez Moreno i Nerea López Galván
Escola Azorín: Eric Raja Merino, Ilias Ydden Boureqqia i Oriol Martín López
Escola Sant Jaume de la FEP: Mar Rodríguez Riveiro i Lucía Sanz Cebollada
Escola Pau Vila: Noa Medina Méndez i Jhosselyn Viana
Les escoles participants en els tallers han estat: 
Escola AZORÍN
Centre SANTA MARTA
Escola JOSEP MARIA FOLCH I TORRES
Escola BALAGUER
Escola CANIGÓ
Escola BUSQUETS I PUNSET
Escola GORNAL
Escola LA CARPA
Escola MENÉNDEZ PIDAL
Escola PABLO NERUDA
Escola PACO CANDEL
Escola SANT JAUME DE LA FEP
Escola RAMON MUNTANER
Escola PAU VILA
 
 
L'Hospitaletdigital: L'informatiu:  minut  021:33/ 0.28/25
L'Hospitaletdigital: Diari
 
 
 
 

Dia: 18 de juny de 2021
Hora:10h
Lloc: Auditori Barradas 

Ajuntament de L'Hospitalet
Amb el suport de:Diputació de BarcelonaL'Hospitalet Drets humans